DOBRY ASSET - Fundacja AS POWER.png

DOBRY ASSET ⚪🟣 Program integrujący neuroróżnorodność w biznesie

 

Na wciąż zmieniającym się rynku pracy, firmy coraz więcej energii przeznaczają na rywalizację o najlepsze talenty, a jednocześnie pomijają lub niedoceniają istotnej przestrzeni pełnej wartościowych zasobów… Między innymi dlatego, Fundacja AS POWER wprowadza w życie inicjatywę DOBRY ASSET – kompleksowy program łączący potrzeby firm poszukujących wykwalifikowanych pracowników, oraz AS-ów (osób neuroatypowych), którzy są gotowi wnosić swoje unikalne umiejętności do organizacji.

Program dla firm i dla AS-ów

DOBRY ASSET to pierwsza w Polsce inicjatywa, która tworzy bezpieczną i efektywną przestrzeń rekrutacyjną dla osób neuroatypowych i jednocześnie wspiera organizacje w wdrażaniu najlepszych praktyk zarządzania neuroróżnorodnością. Program obejmuje trzy kluczowe obszary: edukację, rekrutację oraz integrację w miejscu pracy. Jednocześnie, DOBRY ASSET jest inicjatywą promującą równość i akceptację. To realna pozytywna zmiana w procesie rekrutacji dla AS-ów i strategiczne narzędzie dla firm, które chcą rozwijać się w sposób nowoczesny, efektywny, zgodny z globalnymi trendami zarządzania kapitałem ludzkim. Otwiera dostęp do wysoko wykwalifikowanych talentów, ponieważ sprawia, że oferty pracy przyciągają najlepszych specjalistów, którzy nie zostali jeszcze „odkryci”.

Czym jest DOBRY ASSET dla firm?

  • Akademia Neuroróżnorodności – szyte na miarę szkolenia, głównie dla zespołów HR i menedżerów, którzy pomagają zrozumieć potencjał AS-ów i eliminować bariery rekrutacyjne.
  • Rekrutacja „no loss” – ułatwione dotarcie z ofertami pracy do wykwalifikowanych kandydatów – AS-ów, kandydatów z informacją „tu możesz bezpiecznie aplikować – NIE ODPADNIESZ za bycie AS-em” dzięki odznace „Pracodawca, który rozumie neuroróżnorodność”
  • Efektywna komunikacja – wsparcie w budowaniu otwartego, świadomego i inkluzywnego środowiska pracy we wzajemnym zrozumieniu

🟣 Czym jest DOBRY ASSET dla AS-ów?

  • Miejsca pracy w firmach otwartych na neuroróżnorodność – ułatwione dotarcie i możliwość aplikowania do empatycznych pracodawców, którzy posiadają wiedzę na temat rekrutacji AS-ów 
  • Rekrutacja „fair play” – proces oparty na rzeczywistych kompetencjach, a nie na schematach rozmów kwalifikacyjnych, niedostosowanych do potrzeb osób neuroatypowych
  • Komunikacja – wsparcie we wzajemnym zrozumieniu w miejscu pracy; świadomy, empatyczny zespół

System odznak DOBRY ASSET®

Dla firm

Każda organizacja, która ma świadomość, jak ważne jest rozumienie nieuroróżnorodności i chce wyrażać, że jest na nią otwarta, może otrzymać odznakę DOBRY ASSET dołączając do Programu. Odznaka umieszczona na ofercie pracy jest sygnałem dla AS-ów, że firma prowadzi proces rekrutacji oparty na kwalifikacjach i umiejętnościach kandydatów. To symbol jej świadomości i zaangażowania w budowanie inkluzywnego środowiska pracy, w którym każdy jest równy, akceptowany i oceniany przez pryzmat kompetencji i talentów.

Chcesz dołączyć jako firma? Napisz! -> kontakt@as-power.org

Dla AS-ów

Każda osoba, która szuka pracy (nie tylko zdiagnozowany AS!), w której neuroróżnorodność jest częścią codzienności i jednocześnie spodziewa się, że podczas rekrutacji najważniejsze będą jej kompetencje, może bezpłatnie pobrać odznakę/naklejkę „Szukam pracy, która rozumie neuroróżnorodność”. Naklejka umieszczona na CV to prosty, nie stygmatyzujący i nie wymagający dodatkowego komentarza komunikat dla firmy.

🟣 Chcesz skorzystać? -> Pobierz: as-power.org/dobry-asset/as

STOP stygmatyzacji AS-ów

Celem Programu DOBRY ASSET jest powiedzenie STOP stygmatyzacji AS-ów. To początek postrzegania osób neuroatypowych przez pryzmat ich kompetencji i talentów. Neuroróżnorodność to nie choroba, lecz inny sposób funkcjonowania mózgu – i właśnie dlatego wymaga zrozumienia, a nie uprzedzeń. Inicjatywa wspiera i upraszcza wzajemną komunikację pracodawca-pracownik w procesie rekrutacyjnym. DOBRY ASSET to drogowskaz dla firm w procesie rekrutacji i współpracy z AS-ami. Ma dawać klarowne wytyczne dla zespołów HR i menedżerów rekrutujących osoby neuroatypowe. Ma poruszać kluczowe kwestie związane z ich potrzebami, oczekiwaniami i sposobem komunikowania się. Ma wskazywać, jak efektywnie zarządzać talentami AS-a. Inicjatywa powstała, by pomagać w dostrzeżeniu potencjału tam, gdzie inni widzą wyzwanie, by tworzyć środowisko pracy, które pozwala w pełni wykorzystać moc neuroróżnorodności.

Program „DOBRY ASSET” to stworzenie całkiem nowych możliwości zawodowych dla AS-ów i redefinicja sposobu, w jaki firmy mogą pozyskiwać i rozwijać talenty. W Fundacji AS POWER neuroróżnorodności nie postrzegamy jako wyzwania, z którym trzeba się mierzyć. Więcej, w relacji pracodawca-pracownik traktujemy ją wręcz jako strategiczną korzyść do zyskania przez organizację. Firmy, które rozumieją jak rozumieć neuroróżnorodność i równolegle wdrażają odpowiednie procesy, zwłaszcza HR-owe, by stworzyć otwarte na AS-ów środowisko, wykorzystują szanse, m.in. na pozyskanie wysoce kompetentnych pracowników oraz wzmocnienie tych, których już mają.

 

Jednocześnie, DOBRY ASset ułatwia AS-om dostęp do rekrutacji prowadzonej i opartej na kompetencjach, a nie stereotypach. Pomaga w znalezieniu pracodawcy, który rozumie neuroróżnorodność jako naturalną część ludzkiego potencjału i i potrafi dostrzec jej unikalną wartość.
 
System odznak Programu DOBRY ASSET maksymalnie upraszcza komunikację między kandydatem a rekruterem w tym zakresie.
Naszym celem jest tworzenie rynku pracy, na którym liczą się kwalifikacje, a nie neurotyp – firmom dajemy przewagę w obszarze pozyskiwania talentów, a AS-om realną szansę na satysfakcjonującą aktywność zawodową i karierę.
Zapraszam firmy, managerów, liderów, zespoły HR oraz każdego kto chciałby wesprzeć naszą inicjatywę: do dołączania do Programu i udostępniania informacji o naszym przedsięwzięciu.
 
Łączymy firmy i osoby neuroróżnorodne.

Agnieszka Szymańska

Prezes Fundacji AS PERGER

Rekrutacja bez barier – dlaczego to tak ważne?

Rynek pracy ewoluuje, a firmy zaczynają dostrzegać potencjał osób neuroatypowych. Wciąż jednak proces rekrutacyjny stanowi dla wielu AS-ów największą barierę. Brak dostosowanych metod selekcji, niewiedza i niedostosowane programy rekrutacyjne sprawiają, że wiele utalentowanych osób nie ma szansy zaprezentować swoich kompetencji. Program DOBRY ASSET to odpowiedź na te wyzwania i oferta konkretnych narzędzi wsparcia na każdym etapie – od rekrutacji, przez onboarding, i wreszcie, po codzienną pracę w organizacji.

Realne, biznesowe korzyści

Dołączenie do programu DOBRY ASSET to realny, wielowymiarowy zysk dla firmy. Świadomość zespołów HR i menedżerów pozwala lepiej rozumieć neuroróżnorodność, eliminować bariery rekrutacyjne i skuteczniej pozyskiwać wysoko wykwalifikowane talenty. Odznaka „Pracodawca, który rozumie neuroróżnorodność” zwiększa atrakcyjność ofert pracy i przyciąga kandydatów o unikalnych kompetencjach. Program wspiera firmy w optymalizacji procesów HR, ograniczeniu fluktuacji oraz zwiększeniu efektywności operacyjnej. Lepsze dopasowanie kandydatów skraca czas onboardingu i przekłada się na wyższą produktywność. Udział w programie i włączenie polityk neuroróżnorodności do strategii firmy wpisuje się również w globalne wytyczne dotyczące ESG oraz standardy inkluzywnego zarządzania zasobami ludzkimi.

Zapraszamy do współpracy!

Fundacja AS POWER zachęca szukających pracy AS-ów do bezpłatnego pobierania odznaki z tej strony i umieszczania jej na swoich CV. Wszystkie firmy, które chcą wdrażać najlepsze praktyki zarządzania neuroróżnorodnością i efektywnie rekrutować wykwalifikowanych AS-ów serdecznie zapraszamy do kontaktu, aby dołączyć do Programu i otrzymać odznakę DOBRY ASSET. Szybki udział w inicjatywie to szansa dla organizacji na zyskanie kompetentnych pracowników, ale także stanie się liderem w budowaniu inkluzywnego rynku pracy.

Razem możemy więcej!

 

Więcej o Fundacji AS POWER

Zapraszamy do śledzenia bieżącej działalności Fundacji!

 

AS SHOP – Sklep Fundacji AS POWER

Odwiedź miejsce, gdzie zakupy mają moc i znaczenie!

 

Sprawdź post na Facebooku!